Dana 28. 3. 2023. (utorak) učenici 4.C, 4.A, 4.D, 2.D i 1.A razreda su posjetili Zagreb. U pratnji dvije voditeljice; profesorice Martine Terranove i Ljerke Tomić.
Po dolasku u Zagreb prva postaja je bila Hrvatsko narodno kazalište. Podijeljeni u dvije grupe, sa dvije vodičice, studentice, učenici su vidjeli kako to izgleda iza kulisa, kako je sjediti u loži, kako orkestar vježba, salon u kojem je sjedio car Franjo Josip, kako majstori slažu scenu za večernju predstavu, trening balerina i baletana, garderobe i ostalo.
Nakon HNK-a uputili su se pješice u Muzej Dražena Petrovića gdje ih je simpatična Mia provela muzejom i upoznala sa pričom i životom Dražena Petrovića. Na kraju su odgledali kraći film. Muzej se nalazi u prizemlju tornja i spojen je s prvim katom. Otvoren je 7. lipnja 2006. godine.
Nakon muzeja slijedio je posjet tornju Cibone. Učenici zanimanja Građevinski tehničar i profesorica Tomić otišli su u predvorje tornja gdje ih je dočekao voditelj tornja, Tomislav, građevinski inženjer te ih poveo liftom na 21. kat gdje je nekada bio restoran. Također je pronašao i donio projekt tornja na požutjelu papiru gdje se vidi kako je konstruiran. Na njemu se vide tri potpisa autora: Marijan Hržić, Borislav Šerbetić i Ivan Piteša. Gradnja je počela u travnju 1986. godine, a završetak je bio 1987. godine uoči održavanja Univerzijade. Dio je kompleksa "Sportsko poslovni kompleks CIBONA Zagreb". Glavni izvođač radova bilo je poduzeće GRO Vladimir Gortan. Peti je neboder po visini u Republici Hrvatskoj. Visok je 92 m. Iznad zemlje su visoko prizemlje i 25 katova. Na krovu se nalazi radio jarbol čiji je vrh 105 metara iznad zemlje. Dio je kompleksa koji se još sastoji od nižih poslovnih objekata, košarkaške dvorane i umjetničke instalacije.
Slijedio je posjet košarkaškoj dvorani kojom nas je ljubazno proveo voditelj dvorane Goran. Učenici su vidjeli i sobu trofeja te se slikali u predvorju sa košarkašem Cibone Krešimirom Ljubičićem. Košarkaški centar Dražen Petrović je višenamjenska sportska dvorana u Zagrebu s kapacitetom od 5400 mjesta. Dvoranu koristi košarkaški klub Cibona. Ime je dobila po našem košarkaškom Mozartu, Draženu Petroviću.
Nakon nešto slobodnoga vremena sastali smo se na trgu kraj Manduševca i uputili prema kipu Augusta Šenoe u Vlaškoj ulici gdje nas je čekala vodičica Gordana. S njom smo proveli naredna dva sata u šetnji i pričama kojima je okosnica bio August Šenoa ali i puno toga više. 'O Zagrebu koješta', prema zapisima dr. Milana Šenoe, razgled je iz kojega smo saznali da su četiri generacije obitelji Šenoa živjele su u Zagrebu i ostavile svoj trag. Poznati književnik August Šenoa koristio je Zagreb kao pozornicu za svoje romane, a njegov najstariji sin Milan ostavio je brojne tekstove i crteže koji nam dočaravaju neko drugo vrijeme Zagreba. Kako je izgledao život ove četiri generacije i kakav je bio glavni grad u njihovo doba? Saznali smo u ovom ugodnom i poučnom razgledu.
Na kraju smo završili u tunelu Grič u koji smo ušetali iz Mesničke ulice, iz njega izašli kod zagrebačke uspinjače i uputili se prema HNK-u i autobusu. Sva sreća, vrijeme nas je poslužilo.