• Zgrada izvana, iznutra, knjižnica, hol...

Rekli su...

U iste rijeke ulazimo i ne ulazimo, jesmo i nismo.

Heraklit

Obljetnice

Virginia Woolf
"Fatalno je za pisca da stalno misli na svoj spol; isto je tako fatalno živjeti prosto i jednostavno kao muškarac ili žena." ...
Eugene Ionesco
„Ja ne poučavam, ne svjedočim, ne objašnjavam, nego nastojim objasniti samoga sebe…“  (Dnevnik) Eugene ...
Nikolaj Vasiljevič Gogolj
Do jednostavnosti treba narasti.  Ruski pisac ukrajinskoga podrijetla, Nikolaj Vasiljevič Gogolj, rođen je u Soročincima u Ukrajini 31. ...
Gabriel García Márquez
Ne opiri se toliko. Najbolje stvari događaju se onda kada ih ne očekuješ. Gabriel José García Márquez kolumbijski ...
Simo Mraović
Tužna je istina, dragi čitatelji, da su sve granice izmišljene. Onda su dugotrajno zabetonirane, onim najcrvenijim što posjedujemo, ...
Vesna Parun
Od prve do šeste godine: lovila morske puževe. Od šeste do osamnaeste: pasla tuđe koze (na Parnasu). U osamnaestoj: sazrela za ...

Smotra_zadruga_2018.jpg

4. Županijska smotra učeničkih zadruga, ove je godine održana u Pleternici u organizaciji pleterničke osnovne škole Fra Kaje Adžića 9. svibnja. Tako je u zelenilu mjesnog parka na živopisno uređenim štandovima svoje radove izložilo devet zadruga iz osnovnih i srednjih škola s područja Požeško-slavonske županije. Tom prigodom su članovi pojedinih zadruga mogli prezentirati svoja umijeća i sposobnosti savladana radom u učeničkim zadrugama. Bilo je tu „Nevena“ , „Pčelica“, a pakračku OŠ-u predstavila je zadruga „Banovac“ i SŠ-la zadruga pod vodstvom mentorica Ankice Sedlaček, Branke Marić i Irenke Šepl. Na smotri su naše učenice Karolina Rendulić i Matija Ozdanovac predstavile rad zadruge i praktično izrađivale predmet od gline ispred mnogobrojnih šetača i prosudbenog povjerenstva te osvojile 4. mjesto. Ovakav rad učeničkih zadruga pohvalan je prije svega zbog razvijanja poduzetničkog duha u naših učenika, ali i očuvanja tradicije našeg kraja, kao i okupljanja marljivih i kreativnih mladih snaga na djelu

Fotogalerija

Prijavi na DeliciousPrijavi na DiggPrijavi na FacebookPrijavi na Google PlusPrijavi na StumbleuponPrijavi na TechnoratiPrijavi na TwitterPrijavi na LinkedIn